Zahradní nábytek pro děti

Říká se, že dítě v žádném případě není zmenšený dospělý člověk a je to pravda. Děti jsou zpravidla velkou radostí pro své dospělé okolí, ale vyžadují také neustálou péči, pozornost, hlídání a napomínání, učení a vysvětlování. Čím menší dítě, tím větší nároky na zodpovědnost. Jestliže tedy dítě není malý dospělý, je jasné, že také není možno, aby používalo rozličné předměty dospělých, jednoduše z toho důvodu, že jsou pro něj nepřiměřeně velké a těžké a tak se také mohou stát pro dítě nebezpečnými. Tato skutečnost pochopitelně platí i u zahradního nábytku. Velké zahradní křeslo nebo stůl pro dospělé může znamenat velké nebezpečí a při manipulaci s ním si náš potomek může způsobit újmu na zdraví. Stačí jen nepatrná chvilka nepozornosti. Abychom si s radostí mohli užívat pěkného počasí, volného času, víkendu nebo letních prázdnin či dovolené, máme-li kolem sebe skotačivé a dovádějící ratolesti, je třeba udělat vše pro jejich bezpečí.

Tip: Pro bezpečnost svých dětí slouží také ploty kolem pozemků, které můžou být například ze svařovaných sítí, kde nehrozí žádné riziko poranění.


Zahradní nábytek pro spokojené děti

Každé dítě bude ještě spokojenější, jestliže si bude moci sednout na svou vlastní zahradní stoličku nebo židli ke svému stolu. Přiměřená velikost dětského zahradního nábytku k velikosti dítěte je alfou a omegou dětské spokojenosti a radosti. Ve velkém zahradním nábytku se dítě necítí dobře, sedí nepohodlně a na stůl častokrát ani nedosáhne. Jen s velkou námahou se do křesla vyšplhá a lepší to není ani s jeho opuštěním, nebo s opuštěním židle či lehátka. To samé platí i pro houpačku. Jestliže má dítě svou přiměřeně velkou houpačku, lépe pochopí, že na tu velkou, kde sedávají jeho rodiče nebo prarodiče může sice také, ale jen v jejich doprovodu. Dítě potřebuje pro svůj zdárný vývoj prostředí podřízené jeho velikosti. Aby mohlo být zdravé a mít rovnou páteř a vzpřímenou chůzi, k tomu je zapotřebí také kvalitní dětský zahradní nábytek.